logo
Wyznacz trasę: Pokaz trasę
Oceń firmę :

BIOBUDOWNICTWO JS KOCK JANUSZ ŚWIDERSKI

adres UL. BERKA JOSELEWICZA 49, 21-150 KOCK
telefon 669900261
email janswiderski@onet.eu lub biobudownictwo@biobudownictwo.org, http://http://biobudownictwo.org/

Opis firmy

Czy można dziś, jeśli nie ma się wysokich dochodów, wybudować własny dom? - Można, ale nie w konwencjonalny sposób. Trzeba sięgnąć po technologie i materiały najprostsze, naturalne i niedrogie. Jest taka niekonwencjonalna i prosta technologia - technologia glinosłombeli - polega na budowie z bel i kostek prasowanej słomy, gliny, żerdzi i z innych naturalnych jak najmniej przetworzonych materiałów występujących w naszym bliskim otoczeniu. Z powodu niewiedzy i stereotypów myślowych materiały te są najczęściej ignorowane i marnują się ale właśnie także z nich można zbudować wybitnie ciepły, zdrowy i solidny dom. Dom przyjazny dla człowieka i środowiska i najtańszy z obecnie możliwych. Czyż nie jest to racjonalne i piękne?

Oferta firmy

Tym, którzy wybiorą budowę domu z glinosłombeli i żerdzi z naszą pomocą oferujemy:

 

1. Pośrednictwo projektowe.
2. Doradztwo technologiczne i świadczenie pracy na budowie jednej lub kilku osób.
3. Wykonywanie przez naszą ekipę całości lub wydzielonej części budowy.

 

Ad.1. Usługi projektowe architektów współpracujących z nami

 

Ad.2. 
Przyjazd eksperta na budowę i udzielanie porad, płatny 300-400zł dziennie + koszty podróży i nocleg jeśli będzie potrzebny.

 

Ad. Ad.3. Wykonanie przez naszą ekipę ustalonego zakresu prac. Zapytania i wstępne zamówienia prosimy kierować na kontakt
Dom wykonany przez nas, w podstawowej wersji, z materiałami będzie kosztował inwestora około1500-1800zł za m2 całkowitej powierzchni użytkowej (wszystkie pomieszczenia liczone po podłodze) (w zależności od stopnia skomplikowania i wykończenia budynku) bez fundamentu, bo fundamentów nie wykonujemy, -może je wykonywać każda inna ekipa budowlana (chyba, że fundament z ubitego tłucznia lub z worków jutowych wysypanych żwirem - ale to tylko w przy budowie parterowych domków). Materiały może też zgromadzić inwestor sam, włącznie z gliną, żerdziami, słomą, stolarką okienną, drzwiową, itd... - są ogólnodostępne i właściwie nie ma sensu daleki ich transport. Nasza sama robocizna wyniesie wtedy około 800 -1000 zł/m2.
W ramach budowy wersji podstawowej wchodzi: podmurówka, komin, dach z wiązarów z żerdzi -kryty klepkami osikowymi lub wiórami osikowymi, ściany zewnętrzne, wewnętrzne, gliniane tynki zaimpregnowane od elewacji, instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna, stolarka okienna i drzwiowa, parapety, podłoga na gruncie z wyszlifowanej utwardzonej gliny, - ocieplona kostkami prasowanej słomy, strop drewniany z wiązarów z żerdzi, podłoga na poddaszu z desek podłogowych, ocieplenie słombelami poddasza - otynkowane gliną lub obite podsufitką, podbitka okapu. Możliwe są też inne rozwiązania jak konstrukcja z kantówek czy ograniczony zakres budowy.
W koszt nie wchodzą: przyłącza do działki, glazura, armatura, kominek, schody, system ogrzewania i inne jak np. gruntowy wymiennik ciepła, które możemy wykonywać na podstawie dodatkowych ustaleń. Prace potrwają 3-12 miesięcy (zależnie od wielkości domu). zł.

 

Najtaniej jednak będzie wybudować taki dom własnymi siłami, koszt materiałów z obróbką wyniesie wtedy 600- 800 zł/m2 (przy najtańszych materiałach instalacyjnych i stolarce).

Zdjęcia

Filmy

Brak dodanych filmów

Frazy kluczowe

biobudownictwo lubelskie, biobudownictwo kock, tanie biobudownictwo lubelskie, biobudownictwo spis firm, najlepsza firma zajmująca się biobudownictwem, dom przyjazny dla środowiska, technologia glinosłombeli lubelskie, firmy zajmujące się biobudownictwem, ekologiczne domy lubelskie, wytrzymałe bio domy