logo
Wyznacz trasę: Pokaz trasę
Oceń firmę :

Centralny Cmentarz Komunalny Toruń

adres ul. Grudziądzka 192/196, 87-100 Toruń
telefon 566694300 / Centralny Cmentarz Komunalny - BOK 566644088
email bok@torunskiecmentarze.pl, http://www.urbitor.pl

Opis firmy

Bardzo bogata i obszerna historia Polski obfituje zarówno w piękne zwycięstwa jak i w smutne porażki. Dla upamiętnienia najważniejszych wydarzeń pozostających na kartach historii powstają Miejsca Pamięci Narodowej. Stanowią one szczególny wyraz pamięci o postaciach i wydarzeniach zajmujących ważne miejsce w historii Narodu i Państwa Polskiego, budujące tożsamość i kosztujące jego dziedzictwo.


Zgodnie z zaniechanym obecnie projektem Ustawy o Miejscach Pamięci Narodowej przewiduje się, że Miejscem Pamięci Narodowej jest:
- grób lub cmentarz wojenny;

- nieruchomość lub obiekt budowlany albo jego pozostałości, upamiętniające postaci lub wydarzenia znaczące dla Narodu i Państwa Polskiego, a w szczególności pomnik, krzyż przydrożny, kapliczka, kopiec;
- inny obiekt lub przedmiot związany z wydarzeniami lub postaciami znaczącymi dla dziedzictwa Narodu i Państwa Polskiego, a w szczególności tablica pamiątkowa.

 

Oferta firmy

Brak dodanej oferty.

Zdjęcia

Filmy

Brak dodanych filmów

Frazy kluczowe

cmentarz toruń, cmentarz kujawsko-pomorskie, cmentarz komunalny toruń, cmentarz komunalny kujawsko pomorskie, centaralny cmentarz toruń, cmentarze wojenn polska, cmentarze wojenne kujawsko-pomorskie